Ero sivun ”Jointed” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
| Rivi 5: | Rivi 5: | ||
{| class="{{prettytable}}" | {| class="{{prettytable}}" | ||
|- | |- | ||
| − | | '''Koko''' || '''Uintisyvyys heittokalastuksessa''' || '''Uintisyvyys | + | | '''Koko''' || '''Uintisyvyys heittokalastuksessa''' || '''Uintisyvyys uistelussa''' |
|- | |- | ||
| 5cm/4g || 0,9m || 1,5m | | 5cm/4g || 0,9m || 1,5m | ||
Versio 13. maaliskuuta 2010 kello 13.45
Rapala Jointed on kaksiosainen versio Original Floater -vaapusta. Sen uintiliike on hyvin voimakas. Viehe soveltuu mm. hauen ja taimenen kalastukseen.
Mallista on neljä kokoa:
| Koko | Uintisyvyys heittokalastuksessa | Uintisyvyys uistelussa |
| 5cm/4g | 0,9m | 1,5m |
| 7cm/4g | 1,2m | 1,8m |
| 9cm/7g | 1,5m | 2,1m |
| 11cm/9g | 1,2m | 2,4m |
Aiheesta muualla
PALVO SAATANAA SAATANA!!!
